| Andrei456 a întrebat:

am incercat sa imi iau zgarieturile de pe ecran cu pasta de dinti ( sa nu incercati de curiozitate ca mine ca nu merge ) si mi-a ramas prin partile ecranului pasta de dinti si ma deranjeaza. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Incearca cu un betisor de urechi imbibat in acetona/spirt/parfum, daca este inca fluida.
Daca este solida, poti lua un ac si poti scoate cu grija, fara a atinge ecranul.
Eu unul asa am facut, nu esti singurul care a crezut asta laughing.
Pe langa pasta de dinti, am incercat si cu banane...(Nu incerca niciodata!)