| alexutu30 a întrebat:

Salut TPU,am incercat sa reinstalez windows xp pe un calculator,dar nu a mers si cand intru in el imi intra intr-un setup si imi spune sa introduc cd-ul ca sa-l instalez,dar cand bag cd-ul spune ca nu il gaseste, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Stinge PC. Scoate memoria RAm si bateria BIOS. Lasa asa 2 minute pune totul inapoi si porneste-l.Ii dai sa boteze dupa cd-rom si gata.

| alexutu30 explică (pentru BogdantheDreamer):

Se va reseta setupul de pe bios? am incercat si sa schimb hdd, dar tot asa scria. si ca nu gaseste cd, cred ca o sa-l fac pe stick windows xp si o sa-l bootez de pe stick, dar maine dimineata ca acum e deja 7 si nu vreau sa ma chinui seara asta...Ms oricum o sa incerc si revin cu Funda

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru alexutu30):

Vezi ca e posibil sa nu fie windowsul bootabil sau cd romul sa nu fie writter happy. Succes.

| wizzkidon a răspuns:

Esti sigur ca l-ai bootat?

| alexutu30 explică (pentru wizzkidon):

Acum imi intra direct in setup si nu merge nici pe del nici pe F12 sa intru in boot sa selectez prin ce sa il bootez, iar cand apas F2 imi cere o parola.

| alexutu30 explică:

E bootabil cd-ul, dar nu stiu de unitatea optica daca functioneaza bine