| Bogdy4Boss a întrebat:

am luat si eu un telefon Vodafon smart 4 turbo. Lam achizitionat am venit acasa am bagat cablu in laptop dupa in telefon sa iau niste melodii dar mi-a cerut laptopul sa instalez ceva "Android" l-am instalat si acum laptop-ul nu mai face nimic dar la telefon imi apare ceva in bara de sus sa ating pentru nu stiu ce setari zice ceva de camera si mai zice ceva de transmitere fisiere wind eu il am bifat pe fisiere wind dar nu imi apare cardul si cu memoria lui pe laptop cum imi face la tableta de ce ma gandesc ca trebuie sa fac niste setari ca este nou din magazin.

Va rog repede (fara jigniri).

8 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Ai aici un raspuns nai detaliat dat de mine la cineva cu o problema asemanatoare. Nu ma repet ca n-are rost. http://www.tpu.ro/......dupa-care/

| Zaygon a răspuns:

Apesi repetat de mai multe ori. Nu o sa ti se deschida nimic, o sa te anunte ca ai deblocat modul dezvoltator.

| Bogdy4Boss explică (pentru Zaygon):

Gata am mers am bifat aia dar acum imi apare la laptop ca nu am un driver MTP da-mi si mie un link de unde sa descarc acest driver te rog frumos.

PS: laptopul este Acer travelmate 7510 si are win xp sp3 pe 32 de biti happy

| Zaygon a răspuns:

Uite aici un link dar nu stiu daca e bun http://www.driverscape.com/download/mtp-usb-device

Eu am windows 8.1 pe laptop si isi cauta automat driverele. Daca nu merge nici asa iti recomand prin aplicatia airdroid http://web.airdroid.com
cu adroid ar trebui sa ai acces la tot telefonul. Trebuie doar ca laptopul si telefonul sa fie conectate la acelasi router.

| Bogdy4Boss explică (pentru Zaygon):

Am instalat airdoid la pe laptop dar nu stiu cum se foloseste sad

| Zaygon a răspuns:

Te uiti pe net si vezi. Este si un tutorial pe romana despre cum se foloseste.

| Bogdy4Boss explică:

Andrei nu ma lasa sa apas pe "numarul versiunii" si nici nu imi apare "dezvoltator" alte idei ai?

| XxXsTyLLeXxX a răspuns:

Incearca sa il bagi de mai multe ori asa am patit si eu la HTC desire 310 dar daca am bagat de mai multe ori mi-a reusit