| Rapidistu47 a întrebat:

(Am mai postat o intrebare asemanatoare insa nu am avut succes.)
Am un virus (sau mai multi) in PC care nu imi permite/permit sa instalez antivirusi (gen Bitdefender sau F Secure), iar la antivirusi gen Avast! sau Avira nu pot sa le pornesc (la Avira nu pot bifa "Real time protection" iar la Avast! scrie ca nu sunt protejat)
Am incercat si Bitdefender Online ( http://quickscan.bitdefender.com/ro/ ) insa dau "Scaneaza acum." si nu se intampla nimic.
Stiti ce as putea sa fac? (in afara sa instalez windowsul? Ca nu am timp acum. )

4 răspunsuri:
| MateiSebastian a răspuns:

Salut! Dacă vrei neapărat să scapi de acel virus ai putea folosi acest program ( http://www.gmer.net/ ); cu toate că trebuie să ai habar ce faci. Dacă nu prea te pricepi la IT&C nu îți recomand să folosești această aplicație.
Apropo, sper că nu ai mai multe aplicații antivirus instalate pe sistem; pot apărea conflicte intre ele; păstrează doar un antivirus, restul... * DELETE*

| Smartulet a răspuns:

Eu iti recomand Yac Cleaner, e 100% gratis si nu expira. Curata si imbunatateste performanta PC-ului.
Informatii si prezentare video gasesti aici www.Yac-Cleaner.weebly.com
Succes!

| Floryn1999 a răspuns:

Instaleaza Avira, stiam ca si ala e bun. Mai era unu dar am uitat.

| Rapidistu47 explică (pentru Floryn1999):

Pai il am instalat dar nu pot bifa "Real time protection" asa ca nu e de prea mare folos.