| Devylgreen a întrebat:

am mai pus aceasta intrebare si acum 2 zile. De ce imi apare eroarea BOOT/BCD cand vreau sa reinstalez windows 7 de pe un Stick USB. Am incercat sa fac windows cu Rufus si tot asa imi aparea. Am zis ca stick-ul este stricat si am lasat, asa ca am luat stick-ul unui prieten cu windows 7 la el mergea si la mine tot asa apare. HELP ME OFER FUNDA CELUI CARE MA AJUTA. POZA CU EROAREA: http://imgur.com/a/GX1nu

7 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Se poate incearca yumi. http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Se descarca, se introduce stick-ul, se porneste yumi, la Step1 se alege stick-ul, se poate alege formatarea, la Step 2 se alege Windows Vista/7/8 Installer, cu Browse se alege fisierul iso de instalare, apoi se da Create si se asteapta copierea pe stick.
In bios se pune stick-ul pe locul 1, hard disk-ul pe locul 2 la ordinea de pornire.

| cooper23 a răspuns:

Este de la windows-ul pe care-l ai pe stick. Iti recomand un 8.1 sau 7 proffesional.
Daca schimbi windows-ul si iti apare tot asa inseamna ca pc-ul tau nu-ti suporta windows pe 64Biti si iti trebuie de 32Biti.
Funda?

| Devylgreen explică (pentru cooper23):

Windows-ul e pe 32 biti.

| cooper23 a răspuns (pentru Devylgreen):

Descarca-ti windows 10 de pe siteul oficial Microsoft.
https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10ISO

| Devylgreen explică (pentru cooper23):

Nu vreau windows 10 pentru ca am 512MB RAM si nu cred ca merge bine. Daca va intrebati am mai avut windows 7 ultimate pe 512MB RAM

| cooper23 a răspuns (pentru Devylgreen):

Si tie cum dracu iti duce windows 7 pe 512mb ram? Am 1gb ram si nu-mi duce vista...

| Devylgreen explică (pentru cooper23):

Duce, duce ca am mai avut instalat cand imi mergea unitatea optica.