| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor...cand pornesc yahoo messenger imi da eroare asta http://i58.tinypic.com/1z6w8t1.jpg iar cand pornesc Mozilla asta : http://i61.tinypic.com/20f3n9s.jpg si aceste erori nu apar de ieri de azi, ci de 2 luni,am dezinstalat instalat toate chestiile posibile si tot nu merg, ce as putea face? De 2 luni numai pe Internet Explor am intrat..si n-am mai intrat nici pe mess, ce pot sa fac sa mearga? Ajutor Funda

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că deții Windows-ul legitim
Dezintalează aplicațiile Modzilla firefox, și Yahoo messenger și caută-le în Windows store.
Localizează-le de acolo și instalează-le de acolo.
Dacă nu există în store verifică ca acestea să fie suportate 100% pe Windows 8 și apoi reinstalează-le foloind kiturile de pe site-urile producătorilor.
Dacă știi ca deții sau ai procurat Windows 8 ilegal atunci ai nevoie de un Windows 8.1 legitim chiar dacă îl deții în trial(se poate folosii legal în trial de la 3-9 luni) măcar știi că nu riști ca prin TPM-ul activ în acesta Microsoft să îți dezactiveze copia ilegală de Windwos sau să îți injecteze pach-uri pentru a-ți face viața ilegală un coșmar „". Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Faza e ca nu-mi mai merge nimic bine,peste tot apar erori, cred ca s-a defectat rau, ori are nevoie de o curatare si nu stiu cum ori de restart si nici aici nu stiu, adica stiu ca la setting poti da restart dar cand dau acolo sa reinstalezele windowsu si sa stearga tot imi zice ca n-am niste chestii si nu poate sa reinstaleze, ce crezi ca trebuie sa fac?

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Restart se dă de la power, unde ai și funcția aia de oprire calculator whistling sau nu ți-ai oprit nici o data calculatorul de când ai Windows 8 pe el? :@
Depinde.
Așa cum ți-am răspuns depinde de ceea ce ți-am scris mai sus.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Laptopul a fost achizitionat din Italia de la un centru, si avea incorporant Windows 8 in el, deci banuiesc ca e original...deci...acum ce sa-i fac? Ca nimic nu mai merge bine, sa-l inchid de la power.zi-mi te rog ce sa-i fac sa mearga totu bine.

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Oprește-l de la power.Cu shot down(nu știu cum îi Zice în italiană)
Apoi dacă apar probleme șterge aplicațiile cu probleme și reinstalează-le
Da©a primești erori de sistem, în mod normal ar trebui să ai și un cd de recovery, cu care să restaurezi sistemul la cel de fabrică. Asta nu va anula licența Windows 8.1 deja plătită și achiziționata cu calculatorul.
Dacă nu numai cu o reinstalare pe curat se mai poate face ceva, dar asta va atrage după sine pierderea licenței de Windows 8.1 și este necesară achiziționarea unei alta, ce costă 550-600 lei.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Ce cd? In laptop nu intra cd-u! laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Iti spun eu care e problema! La aceste programe ori tu ori altcineva ati/ati dat disable(am patit si eu acelasi lucru)dale enable la fiecare