| Vortrex a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Dispun de un buget de 2500 lei si nu stiu care ar fi cea mai buna configuratie pt un PC.As fi tare recunoscator daca m ar putea ajuta cineva(dau funda).

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pe bucati ai putea lua asa ceva : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1340708/
- placa video foarte performanta, 3 ani de acum in colo duce tot pe full hd la cele mai inalte detalii
- procesor cu 6 nuclee, 3. 5ghz, deblocat, ii poti face OC
-sursa potenta
-hdd incapator
-8gb ram mai mult decat suficient pentru jocuri
-carcasa bine ventilata, ce permite un WM decent.

Edit : Cu 15 lei mai mult ai putea lua chiar si un 960 cu 4gb Vram mai exact : http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

| Vortrex explică (pentru Jipa95):

Interesanta configuratia ta.Am auzit ca se gaseste cam la acelasi pret o placa video chiar mai buna de la Asus R9.

| Jipa95 a răspuns (pentru Vortrex):

Mai buna cu 5-10%, dar fata de 960-ul de la nVIDIA consumul este aproape dublu. Eu ti-am recomandat o placa video bazata pe cea mai noua arhitectura al lor.

3 răspunsuri:
| Vortrex explică:

Mersi frumos, chiar m ai ajutat.