| Ionatan_Racatean_1971 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Am un controller Serioux Phantom 2500 si PC-ul meu nu-l recunoaște, pur si simplu e ca si cum nu l-as fi conectat ( controllerul e unul plug&play de i nu e nevoie neaparat de drivere)! Pe laptopul surorii mele totul merge perfect fara drivere si ma pot juca perfect! Dar pe PC ul meu nu il recunoaște! Ce pot sa fac? Va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Din păcate nu prea ai ce face, că fiind gamer ești condamnat la Windows. Dacă nu erai gamer puteai scăpa de Windows și să îl înlocuiești cu o distro linux, dar în cazul tău pică asta din start.
Eventual cu un Windows 7 starter dar și aia daca ai un priocesor dual core și un 2 Gb ram pe calculator, altfel poți uita de Windows 7 starter.Succes

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de Windows sta. Dacă știi că ai un Windows contrafăcut, e normal să nu îți recunoască hardware-ul deoarece au fost scoși acei driveri din sistem. Eventual poți clona driverii de Windows de pe calculatorul surorii tale și apoi să îi instalezi la tine în PC, ma refer la driverii de sistem, nu cei de hardware.Glary utilities free(pentru uz personal) te- va ajuta să faci acest lucru.Succes

| Ionatan_Racatean_1971 explică (pentru DeyCj):

Eu am Windows xp si ea are 7...

| DeyCj a răspuns (pentru Ionatan_Racatean_1971):

Da.exact ceea ce îti ziceam.Mai mult ca sigur ai Xp contrafăcut. Legal nu se mai găsește de anul trecut iar ilegal numai contrafăcut la care se adauga faptul ca mai sunt si pirate, și sau ai SP2-ul care nu mai este suportat de nici un hardware actual, la fel cum din aprilie nici SP3 ul nu va mai fi suportat.
Deci e normal să nu îti funcționeze că fie au fost scoși driverii din sistem fie hardware nu suportă sistemul tău de operare.Hardware-ul modern nu prea se mai împacă bine cu XP-ul că se știe că Xp-ul e pe cale să devină istorie din Aprilie.
Succes

| Ionatan_Racatean_1971 explică (pentru DeyCj):

Si atunci imi poti spune explicit ce trebuie sa fac sa-mi mearga? Adica pas cu pas. Mersi!

| DeyCj a răspuns (pentru Ionatan_Racatean_1971):

Din păcate nu prea ai ce face, că fiind gamer ești condamnat la Windows. Dacă nu erai gamer puteai scăpa de Windows și să îl înlocuiești cu o distro linux, dar în cazul tău pică asta din start.
Eventual cu un Windows 7 starter dar și aia daca ai un priocesor dual core și un 2 Gb ram pe calculator, altfel poți uita de Windows 7 starter.Succes