| babalss99 a întrebat:

Am nevoie neaparat de un ajutor. Am un laptop Pavilion Dv6 si am windows 10 pe el si problema este ca vreau sa il conectez la net printr-un cablu si imi da o eroare "unidentified network si dedesubt No internet" dar am bagat si intr-un alt laptop acelasi fir si mergea. De ce? Va rog help.

Răspuns Câştigător
| nnesuferitu a răspuns:

Trebuie sa creezi tu o conexiune. Daca ai net de la RDS&RCS dai click dreapta pe iconita de net din bara (dreapta-jos a ecranului).
Urmeaza pasii cu atentie!
1. Click dreapta pe iconita
2. Open Network and Sharing Center
3. Set up a new connection or network
4. Connect to the internet ( prima optiune )
5. Broadband Connection ( PPOe )
6. Scrii in casute username si password primite de la firma de internet
7. ENJOY the INTERNET!

| babalss99 explică (pentru nnesuferitu):

Auzi... am de la cliknet si am incercat dar pe contract nu gasesc acel cont... cum pot face altcumva heellp me plase sad

1 răspuns: