| TMAIGL a întrebat:

am nevoie urgent de ajutor, am o problema la pc daca intru in jocuri si le joc 2, 3 minute imi da blue screen sau imi iese din ele...
Am instalat windows-ul din nou si tot aceeasi problema alaltaieri am cumparat un procesor nou si cred ca susrsa este mica oare asta sa fie problema?
Am i5 6600k 3, 5 ghz
placa video gtx 970 4gb
placa de baza b150 hd3 ddr3
rami 10 gb
si sursa este de 430w
credeti ca asta ar fi problema?
dau funda!

6 răspunsuri:
| Catabtr23 a răspuns:

Pentru fiecare componenta scrie pe google dupa TDP, ai scris acolo 10 GB rami, cine vrei sa-si dea seama ce RAM ai tu, daca nu specifici.

| TMAIGL explică (pentru Catabtr23):

Rami Kingmax ddr3 1600 mhz

| Catabtr23 a răspuns:

Ce procesor aveai inainte? Procesorul asta nou e Skylake nu, frumos frumos.

| Catabtr23 a răspuns:

Presupun ca asta ar fi comparatia :

http://www.game-debate.com/....../index.php

Diferenta pare sa fie de 20 W.

Iti propun sa iei fiecare piesa si sa aduni W pentru un total si sa pui si o marja de +. La placa video ai W pentru IDLE, da in jocuri o sa fie mai mare.

| TMAIGL explică:

I5 650 aveam inainte

| TMAIGL explică:

Am rezolvat problema era de la rami, ii aveam de 4-5 ani și erau plini de praf i-am curățat și acum funcționează perfect