| BogdanAlex1997 a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet f2280 si cand dau sa printeze ceva de pe PC scoate imaginea doar ca o scoate cu un fond roz. De ce? Si inca ceva unde este culoare albastra face cu roz. De ce?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lipsa o culoare. Culoarea albastra. Ia cerneala, o siringa, niste manusi si servetele si incarca acrtusul. Il scoti afara cand imprimanta este pornita. https://www.youtube.com/watch?v=kcQtghaqycs

| BogdanAlex1997 explică (pentru Salontanul):

Ce fel de cerneala?

| BogdanAlex1997 explică (pentru Salontanul):

De stilou?

| BogdanAlex1997 explică (pentru Salontanul):

Glumeam, dar de unde pot cumpara?

| BogdanAlex1997 explică (pentru Salontanul):

Si daca o duc la un magazin sa incarce cu toate culorile nu e bine?

| Salontanul a răspuns (pentru BogdanAlex1997):

E bine si daca o duci la un magazin sa ti-o incarce prima data. S-ar putea sa fie nevoie sa gaureasca cartusele. Nu stiu cum este la acel model. Eu am HP 4615 si sunt gaurite gata. Am luat cerneala de aici:
https://www.cartuseria.ro/......pentru-hp/
Oricum, se dezlipeste eticheta si sub ea trebuie sa fie un orificiu sau un nod pe unde a fost umplut cartusul cu cerneala neagra. Daca este doar nod, iei un ac cu maner de un milimetru sau doi diametru al acului (se numeste sula) si dai o gaura. La cel cu 3 culori trebuie sa dai 3 gauri. Uite aici: https://videotutorial.ro/......ial-video/
Este foarte usor sa dai gauri si sa incarci. Te costa mult mai putin. Apoi, daca vrei, poti sa astupi orificiile cu plastilina. La a mea sunt niste gauri mai mari si am niste ploturi de plastic care se baga acolo.