| traianoty a întrebat:

am o întrebare, am un laptop Acer cu 8 gb ram ddr 3, procesor Intel quad core de 1, 6 și placa video nVIDIA 920mx de 2gb, pe site-ul de la ei la drivere am doar Windows 10 și sincer sa fiu cu acest Windows cam sacadează, mi se mișcă greu rău... dacă i-as bagă 7 ar fi mai ok?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Posibil sa se miste mai bine. Posibil. Ajuta-l tu din drivere, optimizarea sistemului de operare, maxim un ssd si rami pe dual channel sa fie si "ala e", faci multe cu putine.

| alinsentinel a răspuns:

In opinia mea, pentru Windows 10 trebuie sa ai cel putin 12GB RAM ca sa mearga bine

| traianoty explică (pentru alinsentinel):

Pai și dacă bag 7 și nu găsesc drivere? Și o versiunea stabilă de unde pot sa iau?

| alinsentinel a răspuns (pentru traianoty):

Driverile le gasesti pe acer.com la modelul de laptop pe care il ai

Si eu am avut W7 Ultimate SP2 si dupa l am schimbat entru ca era expirat si am pus W7 SP1 si am luat driverile de pe acer.com

| alinsentinel a răspuns:

Daca asta e laptopul tau >>Aspire ES1-532G

| traianoty explică (pentru alinsentinel):

Acesta este leptopul meu dar pe site la ei am doar drivere de windows 10 x64...