| Adytzu9089 a întrebat:

Am o intrebare: calculatorul meu are la placa de baza 1 gb ram ddr2 si as vrea sa-mi pun o placa video de 2 gb de ddr3 are ceva daca o pun? Placa de baza: Asus M2N68-AM SE2 Motherboard.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poti sa-ti schimbi placa video, dar mai bine iti maresti memoria RAM.
Placa suporta 4 GB DDR2.
Cu 1 GB RAM nu prea ai ce face,
chiar daca ai XP.

| Adytzu9089 explică (pentru horia2012):

Am windows 7 ultimate si imi merge la perfectie dar la jocuri face figuri.

| horia2012 a răspuns (pentru Adytzu9089):

E normal sa faca figuri deoarece numai sistemul consuma aproape 1 GB RAM. Nu mai ramane mare lucru. Pentru W7 32 biti mareste memoria la minim 2 GB, (cate o placuta de 1 GB pe slot, dar sa fie perfect identice) si vei vedea ca la jocuri va merge mai bine. Daca pui si placa video va fi si mai bine.