| ReadyForMee a întrebat:

Cum as putea sa pun informatii pe un stik Kingston? Nu stiu absolut deloc cum sa le pun iar maine trebuie sa me prezint cu stik-ul cu un powerpoint pe el.Promit fundita daca ma ajutati si reusesc sa pun pe el acel powerpoint! Si stik-ul este rosu si e mini! Are cam 3 cm jumatate! Dar este cu siguranta un stik! Va rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat!
ReadyForMee~~

Răspuns Câştigător
| Freaky a răspuns:

Il bagi in unitate. apoi dai click dreapta pe fisierul pe care vrei sa'l pui >> dai copy... >>> mergi la my computer si trebuie sa-ti apara acolo KINGSTON ( ca si eu tot asa am)click dreapta >> paste! scoti stick-ul,, pui capacul si gataa

7 răspunsuri:
| trustbogdan a răspuns:

Pai vezi ca stickul ala are o mufa USB, o bagi in calculator vezi in fata unitatii centrale daca ai o mufa care se potriveste, daca nu in spatele unitatii trebuie sa ai una. Bagi stickul, astepti vreo 2 min ( iti spun 2 min, ca vad ca nu stii ce si cum). Ok apoi intri in My computer si pe langa partitiile tale si CD, DVD-Rom-urile pe care le aveai o sa-ti mai apara un device ( o noua partitie). Intri in ea si pur si simplu copii in ea ca si cum ai copia pe o partitie. Asta e tot

| Angel0 a răspuns:

Stikul are un mic capac de protectie.
Tragi de el si iese.
Introduci sickul in computer.
Gasesti tu o gaurica dreptunghiulara care seamana cu cea a stickului.
Daca se incapatineaza sa nu intre il sucesti o data.
O sa auzi un sunet generat de windows ca a recunoscut noua periferica.
Intrii in My computer si o sa vezi acolo un folder nou, disc amovibil.
Apoi cu decupeza si lipeste pui pe el ce vrei (in limita capacitatii)ca pe un folder oarecare.

| Tudor3696 a răspuns:

Pai vezi unde ai intrare pentru el in fata unitatii sau in spate conecteaza-l la unitate, apoi cand intri in my computer, iti va aparea ceva cu numele tau sau usb sau Removalbe disk. apoi du-te unde ai tu fisierul ala powerpoint, da click dreapata pe el si selectaza send to apoi mai apare o fereastra din care alegi Removable disk sau Usb sau Numele tau.si gata pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iei stick-ul si il bagi in ce gaura de la calculator se potriveste (gaura aceea se numeste usb, de fapt pot sa ai mai multe usb-uri, ele pot fi asezate in spatele calculatorului sau pe fata acestuia) apoi intri la tine in calculator dai "copy" la fisierul power point dupa aceea in My Computer si o sa gasesti langa CD/DVD Drive sau ce ai tu, "Removable Disk" dai click ca sa intri in el iar dupa aceea dai "paste" si cam atat, e simplu.

| Last1 a răspuns:

Aaaaaaaaaa, daca era trackstore te ajutam eu, sau daca era de 4 cm

| Ionutz_1335 a răspuns:

Il bagi in usb la pcacolo unde bagi cablu de date la tel dupa dai copy la powerpoint apoi intri in stick si dai click dreapta paste si gata tot

| ReadyForMee explică:

Nu imi apare decat Removable disk(Fhappy la my computer si nu ma lasa sa intru in el! Si stu ca se vede ca sunt varza la calculatoare laughing. Multumesc pentru urmatoarele raspunsuri!