| Lucian989999 a întrebat:

Salut TPU! Am o intrebare legat de placa video msi r9 390x ajungea la 94 grade si din cauza asta am cumparat o carcasa cu 5 ventilatoare si am si schimbat pasta termo-conductoare si acum ajunge la 85 grade e normal?

2 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Da, e normal. e facuta sa se strice. temperatura in capsula iti este probabil afișată. ia un termometru cu sonda K si mai vedem

| StefanE2019 a răspuns:

E normal... Eu am tot Radeon (RX580) și are 88 de grade în unele momente.