| Sandu_Daniel_Dan_1999 a întrebat:

am o mare problema in legatura cu pc -ul cand ii dau drumu la pc si porneste monitorul se vad alea de la inceput...e si in acelasi îi timp imi apar si chestii verzi pe monitor numere...litere...va rog ajutati-ma. a si monitorul este Benq sensitivityphoto

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi stricata placa video sau monitorul. Trebuie verificate pe rand.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa video! Alta!

| Sandu_Daniel_Dan_1999 explică:

Aveti dreptate cand jucam cs îmi aparea fenomenul asta dar emblam in spate la uniate si miscam firul ala de la monitor..si apoi disparea... se poate sa fie de la cablu ori de la placa video.

| Salontanul a răspuns (pentru Sandu_Daniel_Dan_1999):

Da. Poate fi si de la cablu. Ia vezi nu cumva nu sunt stranse ca lumea suruburile?