| PACC a întrebat:

am o mare problema... laptop-ul meu se blocheaza cand intru in windows normal, pur si simplu nu pot da click pe nimic, nu pot da refresh, nimic nimic... acum sunt pe safe mode, asa am reusit sa scriu pe TPU.ce pot face ca sa rezolv problema? cine ma ajuta va primi funda!

Răspuns Câştigător
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Salut, pai este foarte simplu..reinstaleaza windowsul..de aici pare sa fie problema.

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- La fiecare instalare de programe windows face un Restore Point. Daca ai W7 procedeaza ca aici ca sa revii la o stare initiala de cea in care a inceput sa apara probleme. Nu se sterge nimic din calculator, doar ceea ce a fost instalat dupa acea data pe care o alegi pentru a restaura Sistemul:
http://pcsupport.about.com/od/fixtheproblem/ht/system-restore-windows-7.htm
O poti face din "safe mode" si mergi dion aproape in aproape.

| WeAreSmart a răspuns:

Am avut si eu asa problema, am intrat in safemode si am dezinstalat Malwarebytes si problema s-a rezolvat, incearca si tu sa dezinstalezi programele pe care le-ai instalat decurand, daca nu merge atunci fa restore point, cred ca problema e de la un anumit program (cum la mine malwarebytes) in safemode programele instalate nu pornesc de aceia in safemode PC-ul nu se blocheaza

| Birlik65 a răspuns:

Daca ai Dell ia asta ST Microelectronics Free Fall Sensor http://www.dell.com/......tude-e6520
am avut aceeasi problema si s-a rezolvat..succes!

| Janek21 a răspuns:

De cat timp ai problema? Care sunt ultimile modificari de tip software sau hardware pe care le-ai adus laptopului (de preferabil in ordine cronologica descendenta)?

| TomaKa1900 a răspuns:

Ai instalat multe prostii si unele din ele ti-a mancar Laptop-ul... Ca sa mearga Formateaza-l din nou

| Janek21 a răspuns (pentru TomaKa1900):

Solutiile voastre sunt drastice si nu face economie de timp. Cel mai bine este sa incerci sa cauti problema si sa o solutionezi. Formatarea este buna, dar o sa ramai mereu chitit pe formatare ori de cate ori ai o problema. Nu este modul corect de a rezolva.

| TomaKa1900 a răspuns (pentru Janek21):

Pentru cei care nu doresc sa achite mereu este bine sa caute pe net (cand merge Laptop-ul) un Windows si sa-l puna pe un CD decat sa duca Laptop-ul la Service
Iar de timp, dureaza in jur de 45min (fara sa instalezi tot felul de programe)