| Tudooor a întrebat:

Acum sunt pe Safe Mode si nu pot auzi nimic stie cineva cum pot sa aud? Sau hai sa va zic problema mea cu PC-ul cand vreau sa intru normal in windows imi apare hamachi-ul (am vrut sa uninstallez hamachi-ul, iar dupa aceea mi s-a stins calculator-ul), iar dupa 2-3 secunde mi se inchid si imi apare o chestie cu 5 10 15 20... ma poate ajuta cineva? cum pot sa rezolv problema? Funda uriasa si vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://i.imgur.com/nrjee.jpg
Arata cam asa eroarea aia?
Deschizi capacul la calculator, scoti ramii din slotul placii de baza si ii fixezi la loc dupa ce aspiri cum trebuie radiatorul procesorului.
Fa la fel si cu placa video si cu ramul. Daca nu iti booteaza repeti pe rand fiecare operatie numai ca apesi butonul de start de fiecare data.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai safe mode inchide din functiile windowsului si ramane doar cu cele de baza, acum esti in safe mode cu networkul activat.
Dezinstaleaza hamachi din safe mode. Ce alte programe mai ai instalate in afara de hamachi?

| Tudooor explică (pentru anonim_4396):

Când vreau să uninstallez din Control Panel îmi zice : This action is only valid for products that are currently installed.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tudooor):

"This action is only valid for products that are currently installed." dar iti apare in control pannel add or remove programs. Ciudat. Ce windows folosesti?
Deci ce alte programe mai ai instalate si cu ce ocazie face figura asta?
Ajuta daca spui, incearca sa iti aduci aminte daca ai instalat un program si deodata face figuri hamachi sau ti s-a luat curentu si s-a busit windowsul cumva.

| Tudooor explică (pentru anonim_4396):

Mai am origin skype messenger... etc Păi am vrut să uninstallez hamachi-ul când calculatorul era bun și după aceea mi s-a stins și apărea nu știu ce eroare cu culoarea albastru, iar după am încercat să intru iarăși și îmi făcea fița asta iarăși și îmi apărea prima oară hamachi-ul și poza de la desktop, după se stingea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tudooor):

Http://i.imgur.com/nrjee.jpg
Arata cam asa eroarea aia?
Deschizi capacul la calculator, scoti ramii din slotul placii de baza si ii fixezi la loc dupa ce aspiri cum trebuie radiatorul procesorului.
Fa la fel si cu placa video si cu ramul. Daca nu iti booteaza repeti pe rand fiecare operatie numai ca apesi butonul de start de fiecare data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai reusit sa rezolvi problema sau ai dat funda degeaba? (se obisnuieste)

| Tudooor explică (pentru anonim_4396):

Am rezolvat calculatorul meu este bine acum!
Mulţumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tudooor):

Cu placere, asa sa faci de acum cand iti da aia degeaba.
Daca nu ai nici un overclock sau altceva nasol in pc ramul este principala problema de la care poti primi blue screen.
Se buleste si el in timp daca il folosesti mult.