| GeorgeIulian20 a întrebat:

Am o mare problemă, mi-am descărcat Adobe premier pro cc 2017 şi cs6 şi ambele au aceaşi problemă!
Atunci când adaug un fişier audio, spre exemplu o melodie, se aude foarte repede, gen melodia era de 3 minute şi 50 de secunde şi o dă la 1 minut şi 25 de secunde, şi nu e ca şi cum ar accelera melodia, pur şi simplu la câteva momente şi sare peste câteva secunde şi se aude aşa întrerupt...
Acord fundă!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Problema ta este cauzata de la prea multe codec-uri instalate, care s-au "imbarligat" intre ele.
Trebuie sa schimbi tot pachetul de codec-uri, cu care sa se "inteleaga" si player-ele folosite.
Descarca si instaleaza K-lite codec pack, va instala un pachet mic dar foarte eficace, cu player-ul Media Player Classic, care-ti va putea reda fara probleme orice format audio /video popular sau chiar mai rar intalnit.
Atentie mare!
Daca mai instalezi ulterior orice player sau codec pack, atunci nu te mirra daca ti se deregleaza iarsi sistemul!

| GeorgeIulian20 explică (pentru Bula):

Ţi-aş fii cerut acum să vorbeşti în română te rog rolling on the floor
Dar cred că am înţeles, adică trebuie să descarc K-lite codec pack şi îl introduc in packetul de la premier pro?
Eu am problema asta doar in program atât, in pc ascult muzică corect...

| Bula a răspuns (pentru GeorgeIulian20):

Nu trebuie sa introduci in premier pro.
K-Lite este un pachet intreg de codec-uri, care contine decodificatoare ce se configureaza automat (se pot face si corectii manuale), dedicate pentru diferite formate de redare si inregistrare, in functie de viteza calculatorului si programul care le apeleaza.

Pur si simplu instalezi pachetul, dupa care trebuie sa-ti functioneze totul ok.
(pana ce nu-l strici cu alt codec sau player)

| GeorgeIulian20 explică (pentru Bula):

Ok, o să încerc chiar acum

| GeorgeIulian20 explică (pentru Bula):

EŞTI UN GENIU! A mers din prima, am intalat progrămelul ăla, care s-a instalat in 5 minute şi merge brici! Îţi mulţumesc din suflet!

| Bula a răspuns (pentru GeorgeIulian20):

winking
Stiu.
happy

| GeorgeIulian20 explică (pentru Bula):

happy