| FlorinMihai a întrebat:

am o mica-mare problema :)), recent mi-am cumparat un sistem audio 2.1 de 40 w in total, mai exact: http://s1.emagst.ro/......428d4.jpg. L-am pus la calculator si am dat drumu la melodie...a cantat putin si se auzea naspa, m-am gandit ca poate nu am bagat bine firele in spate si le-am schimbat. Aici e problema ca din momentu acela nu am mai auzit nici-un "GLAS" de la calculator. Am bagat si boxele vechi, nimic..precizez ca am instalat windowsu si driverele ca la carte si trebuia sa se auda. Ma rog, sistemu se aude (ascult din stick), deci nu s-a stricat. Oare sa imi fi ars placa de sunet? Daca da, ar trebui sa nu imi arate ca o citeste sau ce credeti ca s-a intamplat? Daca e bulita m-a sfatuit un prieten sa imi iau una prin usb, e buna? (Scuze pentru atatea intrebari, dar nu mai stiu nici-o solutie :)) ) Dau funda pentru ajutor! >:D

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Probeaza la un laptop sa vezi daca boxele se comporta tot asa. Daca poti, schimba cablul de la boxe-pc, si vezi sa nu fie problema de aici. Sau daca ai niste casti, pune la placa de sunet sa vezi ce si cum. Astea sunt sfaturi ca sa poti sa gasesti problema, ca sa nu dai banii aiurea pe o placa de sunet.
Si nu prea conteaza daca e sau nu pe usb placa...

| FlorinMihai explică (pentru sltlp):

Boxele si sistemul, le-am conectat la laptop si functionau...e aiurea. Daca te-ar ajuta iti zic ca in Realtek la Back panel este aprins cercul rosu si nu cel verde in care am boxele bagate.

| sltlp a răspuns (pentru FlorinMihai):

Cerc rosu(cel mut era roz)? La pc ai front panel? Daca da, ai incercat la front panel?

| FlorinMihai explică (pentru sltlp):

Da, e roz. Si nu, nu am frot panel ca as fi incercat. Pan la urma incerc cu placa de sunet noua.