| Ciocoflencea a întrebat:

am o mica problema cu instalarea unui windows de pe stick este windows 8 este bootat imi intra in instalare si cand sa selectez partitia imi da aceasta atentionare " Windwos cannot be installed to this disk.The selected disk has MBR partition table.On EFI system, Windows cand only be installed to GPT disck." ce trebuie sa fac... de pe cd nu prea pot sa il instalez deoarece mi s-a cam distrus dvd-writerl adica nu mai citeste deoarece este laptop si trebuie sa il introduc de multe ori pana isi revine. si nu stiu exact cum...

4 răspunsuri:
| Ciocoflencea explică:

Am incercat sa sterg partitia la instalare si sa creez una noua dar primesc acceas avertizare.

| 0x11111051 a răspuns:

Am avut si eu asa problema cu laptopul meu - Fujitsu. Cind l-am cumparta mi-au zis ca la el nu se poate de instalat Windowsul de pe stick. Dar totusi am incercat. Si fix asa problema imi dadea si mie. Si l-am dus la un expert. El mi l-o instalat.

| gogυ a răspuns:

Stergi partitia, cu Paragon Hard Disk Manager.

| Hang0ver a răspuns:

...se mai poate sa nu fie compatibil Windowsul sad