| Flori1443 a întrebat:

Vreau sa instalez windows 8.1 dar când ajung la pasul cu Where do You want to install windows?
Îmi apare Windows cannot be installed to this disk.The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems Windows can only be installed to GPT disks.
Ce trebuie să fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stergi partitiile existente si faci partitii noi.

| Superior a răspuns:

Formateaza fiecare partitie pe NTFS.

| DavidoffUser a răspuns:

Te duci in bios si selectezi la optiunea de bootare, stick/dvd/hdd fara uefi (fara "U " atasat fiecarui obiect de bootare sau "legacy mode" in setari, gasesti tu )

https://www.youtube.com/watch?v=zyabVjIZik0
https://www.google.ro/......ps?/search
In imaginea de mai sus asa am eu, alea cu " U" sunt toate cu uefi si nici mie nu mi-a mers, asa ca am schimbat sa-mi booteze pe legacy, le-am pus pe alea in fata fara " U". Poate la tine e alt bios, mai cauta pe net.

| anonim_4396 a răspuns (pentru combativul):

Dai funda, hai gata.Ala e raspunsul, si eu l-am folosit la aceeasi problema, exact si a mers.