| Iulian743 a întrebat:

Am o placa de baza ASRock N68C-GS FX cu procesor AMD Sempron x2 190 2.50 ghz (socket AM3) si 2gb ram (o sa imi cumpar inca 2 gb ram).Imi puteti spune ce placa video pot sa cumpar in special pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| stroedaniel13 a răspuns:

O placa video buna pentru gaming: http://bit.ly/1f08Y6d

Peste 80% dintre cei care au cumparat-o au fost multumiti de ea si au lasat feedback!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce buget ai pentru placa video(sper sa fie 300 lei+)

| XxAnonimuXx a răspuns:

2 gb iti merg jocuri cu resurse pana la medium ex:Gta 4, battlefield 2 bad company, battlefield 3, call of duty modern warfare, assasin creed

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Poti pune le aceasta placa de baza orice placa video cu pci express. Daca spui ca ai un buget maxim de 500 de ron eu iti recomand aceasta placa video: http://bit.ly/1f07skv pe care o gasesti la un pret promotioanl acum.

| Iulian743 explică (pentru dantomescu78):

Esti sigur ca se potriveste cu procesorul si cu placa de baza?

| dantomescu78 a răspuns (pentru Iulian743):

DA!

Slotul Pci-Express este cel din stanga placutii pe care scrie Ashrock! cel albastru!

| Iulian743 explică:

Max. 499 lei