| sorin2407 a întrebat:

Am o placa de baza ASRock P4VM800 si nu stiu cat de mult pot sa o upgradez.Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Mare lucru nu mai poți scoate din ea dar un 2 gb de ram(2ori 1Gb DDR) și un procesor Intel P4 la 3400mz(1mb cache) ar fi maximul ce ai putea face. Dacă merită sau nu investiția asta tu știi.Succes

| sorin2407 explică (pentru DeyCj):

3400mz-3,4 Ghz

| DeyCj a răspuns (pentru sorin2407):

Da da.Din câte am văzut la detaliile tehnice cam ăsta ar fi maximul suportat, și ceva îmi spune că numai cu un upgrade la bios, dar nu e o regulă.

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Asta este placa ta :
http://www.asrock.com/mb/VIA/P4VM800/
Nu ai ce sa upgrade-zi.Cel mult sa mai pui RAM(suporta 2 GB DDR). Daca ai mai putin poti sa mai pui.
Are socket pentru procesor 478, socket mort.
Daca vrei sa faci un upgrade al PC-ului tau schimbi aproape tot.Schimbi placa de baza, procesorul, memoria RAM.
Nu stiu ce placa video si ce sursa ai dar probabil trebuie schimbate si ele (poate le ai mai noi, nu stiu).
Daca hard disk-ul este foarte mic (40-60 GB il schimbi si pe el).
Cam asta este cu PC-urile vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesor: un Celeron maxim poate
Memorie: max. 2GB