| catalinb a întrebat:

Am o placa de baza MSI k9n neo v2/v3. Intrebarea mea este daca suporta un procesor Amd Phenom x4 9650.
Socketul la placa de baza este am2 si procesorul este am2+.

Răspuns Câştigător
| marcusnmc a răspuns:

Da, desigur ca suporta, daca nu ma crezi uite toata lista cu toate modele de cpu suportate de placa ta de baza

http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/K9N_Neo_V3_(MS-7369).html

2 răspunsuri:
| catalinb explică:

Da, dar la mine scrie: msi k9n neo v2/v3... Deci e v2 sau v3? laughing

| marcusnmc a răspuns (pentru catalinb):

Scrie v2/v3 datorita faptului ca suporta procesoarele de la v2 si v3. Deoarece exista mai multe versiuni, poate ca a doua versiune a fost distribuita impreuna cu phenom 2/3 iar a treia cu 3/4 dar ambele suporta aceleasi procesoare doar ca v3 este mai bun, deci tu ai v3 cu compabilitate de v2 ( adica suporta piese de pe v2 ).