| TheHeineken a întrebat:

am o placa video Nvidia GeForce G100 de 512mb pe 32 bit si vreau una de 1gb dar am procesorul de 2. 40Ghz dual core!

am inteles ca daca schimb placa cu una mai buna imi trebuie procesor mai puternic. asa este? HELP ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca ai E3200, cel mai bine ar fi sa gasesti un HD 4770 sau un GT 9800, ceva de genul asta, SH, maxim 200-250 RON. Nu are sens sa arunci banii pe o placa video noua cu asa procesor.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu neaparat. Ce monitor ai? 2.4 GHz dual core ala ce procesor e, mai exact? Nu de alta, dar sint citeva modele si de la AMD si de la Intel care sint dual core la 2. 4GHz...

| TheHeineken explică (pentru KodrutZ):

Intel (R) Celeron (R) CPU E3200

| TheHeineken explică (pentru KodrutZ):

Iar la monitor Plug and Play Monitor

| Me2 a răspuns:

Nu e adevarat acest lucru, doar daca ai un procesor de ex (pentium g620 2.6 ghz dual core) si pui o placa video de 10-15 mil (hd 7950), atunci procesoru-l o va limita, pentru ca placa video e prea puternica pentru procesoru-l acesta
In schimb la tine (despre ce procesor vorbim?), poti pune o placa video buna (hd 7750, 7770) va merge fara probleme),
Ce sursa ai? si ce procesor ai? nu spune ca e dual core, modelu-l, firma
Ce buget ai pentru placa video?