| Aladeen123assd a întrebat:

am o problema, atunci cand pornesc calculatorul, imi apare o eroare: https://imgur.com/e8Yu4qm
Imi puteti spune cum sa fac sa nu mai imi apara?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai gandeste bine ce ai instalat pana sa iti dea eroarea asta. este de la un joc

| Sellak a răspuns:

E de la un joc/program, ce ti-ai instalat tu pe acolo.
Chiestia aia iti apare deoarece programul e setat sa porneasca odata cu Windows-ul ( adica: atunci cand deschizi PC-ul porneste si programul/jocul ala) SI eroarea iti apare deoarece programul nu poate sa porneasca din cauza unui "dll" lipsa. Si acel dll lipseste deoarece programul a fost sters cu "click dreapta>delete", nu cum ar trebui. adica din ControlPanel. Sau mai e o varianta: Programul/Jocul sau ce o fi ala, nu a fost instalat corect si nu poate rula.

Posibila rezolvare:

1.Intra in ControlPanel la " Uninstall a program" si cauta acolo KindomPlugin sau Kindom sau ceva de genul asta, cum iti scrie si in eroare si dai click dreapta>uninstall.

2.Click pe Start, scrii " msconfig.exe " (fara ghilimele), dai pe " Startup" si debifezi prgramul ala, Kindom nu stiu cum, cum se numeste el, si asa nu o sa mai porneasca odata cu Windows-ul si nu o sa-ti mai apara eroarea decat daca il deschizi tu singur.

| Aladeen123assd explică (pentru Sellak):

Am incercat sa ii dau uninstall din ControlPanel, dar din nou imi dadea acea eroare.
In msconfig.exe nu gasesc programul care trebuie sa il debifez...