| IonutBT009 a întrebat:

happy Am o problema, cand dau sa se deschida unele programe, nu imi ia comanda; de exemplu la google chrome imi spune eroare nespecificata... la unele programe chiar nu mii le deschide deloc, nu imi spune nimic, se incarca 1 sec cerculetul de langa mouse si gata, NIMIC! Unele programe imi merg perfect...cum ar fi jocuri, precizez ca am windows 8.1

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de programe. Dacă știi că le-ai furat și sau deții o copie furată de Windows 8 atunci știi deja ca TPM-ul cel activ din Windows 8 a cauzat inoperabilitatea aplicațiilor ilegal deținute în calculatorul tău, dar nu e singura cauză(ar mai fii instalarea ne conformă, etc). Dacă nu văd nu îmi pot da seama exact de unde vine problema.Succes

| miTzuliK93 a răspuns:

Click dreapta pe iconita programului -> Propierties -> Compatibility -> seteaza Compatibility Mode pe Windows 8.1. si incear ca sa vezi daca functioneaza.

Daca nu, joaca-te cu toate optiunile de la Compatibility Mode, dai Apply, Ok, si vezi daca merg.

| IonutBT009 explică (pentru miTzuliK93):

Am incercat optiunile tale, dar degeaba.