| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Cand deschid calculatorul mi se descarca ceva. Nu stiu exact ce este, dar atunci cand apas pe "Cancel" se opreste si o ia de la inceput si cand apas a 2-a oara pe "Cancel" nu se mai descarca. Ce ar trebui sa fac? Deja incepe sa ma sperie chestia asta si imi apare tot timpul la deschiderea PC-ului.

Răspuns Câştigător
| DavidOsam a răspuns:

Intri in Control Panel, dai pe Add/Remove programs si dezinstalezi toate prostiile instalate. Daca nu gasesti acolo programul respectiv (adica dupa ce dezinstalezi ceva de pe acolo si dai restart la pc si tot iti apare aia):
Daca ai windows xp/7, dai pe Start, Run, scrii msconfig, te duci la Startup si cauti acolo toate programele dubioase si le dai disable sau te uiti la locatia lor, le cauti si le stergi.
Daca ai w8, intri in task manager (ctrl+alt+del) si dai la startup.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este vorba de update-uri? Ce scrie acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uitati ce zice: "The feature you are trying to use is on a CD-ROM or other removable disk that is not available.
Insert the `Status` disk and click OK."

Răspuns utilizator avertizat
| Dragonisgaby a răspuns:

Ei bine si eu am avut o problema asemanatoare cu nod32 antivirus happy
La mine se terminase licenta si aveam virusi in pc iar antivirusu se descarca singur ca apoi sa il dezinstaleze pe cel pe care il aveam si sa il instaleze pe cel nou tongue
Mai exact la tine ce scrie acolo ca trebuie sa fie ceva un nume un site de unde il descarca...