| CristianTheBest a întrebat:

Calculatorul meu face figuri de cateva zile! Daca puteti sa-mi spuneti ce are. Deci cand il aprind : apas sa-l aprind, porneste 2 sec dupa care se stinge, a 2-a oara la fel... si tot asa, pana intr-un final cand porneste in adevaratul sens al cuvantului si-mi apare asta : http://imgur.com/8PGvaXS dupa care imi intra in BIOS, in fine nu stiu ce sa ii fac anulez setup-ul si proneste. Problema nu se opreste aici, cand apare desktop-ul incepe alta bataie de cap... imaginea practic "fuge/se buruiaza" la un interval de 10 sec (asta se intampla foarte rapid si ceva gen cum se produce un fulger pe cer.). Ca sa rezolv asta, trebuie sa dau restart, dupa care imi merge bine :|! Ce ziceti ca are? Sa fie de la sursa? (mentionez aici voltajele : 3.3V --- 3. 392v; 5V --- 5. 171v; 12V --- 12. 584v) Sa fie de la RAM?

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Cred ca asta cu pornitu greu e de la sursa. cel mai probabil. eu am schimbat sursa acum ceva timp. ( am avut aceeasi problema).

| CristianTheBest explică (pentru Hitback):

Da, merci, intr-adevar era de la sursa

4 răspunsuri:
| CristiAndrei28 a răspuns:

Sursa nu prea cred, posibil placa video sa fie problema, e ciudat faptul ce iti apare pe ecran, eu zic ca e placa video

| CristianTheBest explică (pentru CristiAndrei28):

Da, sursa e de vina, am schimbat-o, merci oricum

| Hitback a răspuns (pentru CristianTheBest):

Ma bucur ca ai rezolvat problema.