| florynflr19 a întrebat:

Am o problema cu Boot-area windowsului! Deci daca bag un DVD normal il citeste sau daca bag CD cu windows xp il citeste! Daca bag windows 7 nu vrea sa il citeasca deloc. Vreau sa spun ca sunt pe laptop, si am si calculator, pe calculator bag DVD si merge dar pe laptop nu vrea sa citeasca deloc, alte CD/DVD citeste straight face

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Intră în BIOS si fă-ți setările de Boot :
First Boot: CD/DVD
Apoi apeși F10, astfel salvezi setarea, și îți va citi CD-ul.
http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/

| christishor a răspuns:

Salut, problema e de la DVD-ROM e slab si citeste doar un fel de CD/DVD-uri am av si eu asa doar ca la pc si l-am schimbat