| fNkk a întrebat:

Salut TPU
Am o problema cu castile
Am casti cu microfon si cand le bag in laptop se aude doar casca din partea stanga.
Am windows 7, stiu sigur ca ele merg am2.
Dar se aude doar 1 la mine la un colg se aud am2

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in START si in run scrie Realtek HD Audio Manager -> in fereastra care se deschide ai toate setarile de volum + microfon + balans (stanga/dreapta).

| fNkk explică (pentru neluL):

Cred ca sunt toate facute nu stiu dc nu merge sad

| neluL a răspuns (pentru fNkk):

Si totusi nu este nimic gresit in Realtek-ul tau. Singura diferenta este ca trebuie sa debifezi de la Microphone -> Acoustic Echo Cancellation (dar nu are legatura cu sunetul in casti)

Schimba USB-ul in care bagi castile!

| fNkk explică (pentru neluL):

Am laptopu de 4 luni nu cred ca s-a stricat deja happy

| neluL a răspuns (pentru fNkk):

Eu am spus sa schimbi usb-ul. Nu stiu daca s-a stricat sau nu, doar fa o incercare!

| popavlm a răspuns:

Mai degraba ar trebui sa instalezi din nou driverele pentru sunet, chiar daca ti le-a pus windows-ul pe ale lui.

| Ciprian363636 a răspuns:

Am si eu aceasta problema doar ca e la PC. Ca sa aud la amandoua casti deconectez boxele de la PC, dar la laptop nu stiu ce solutie exista.