| m3looo a întrebat:

.Am o problema cu castile. Era firul incurcat si eu trageam de el si s-a descurcat.Cred ca am facut ceva ca nu mai merge microfonul(asta e de mai demult) dar casca stanga nu se mai aude.Cand ma joc Cs:GO se aude in casca dreapta dar cand misc firu se mai aude in cea stanga.Mai reusesc uneori sa misc firul incat sa se auda in cea stanga dar daca il misc iar, se opreste iar in casca stanga.Cum pot sa rezolv? Nu imi ziceti "Arunca-le" deoarece au costa 400lei. daca ar fi sa le repar unde as putea? Multumesc mult. Dau funda

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Sunt unele fire intrerupte. Trebuie schimbate firele cu totul sau taiate si lipite. Pentru asa ceva, e util un ciocan sau pistol de lipit, pasta decapanta, aliaj de lipit, banda izolatoare. Le poate repara cineva care se pricepe si are cu ce, sau la un centru de reparatii radio, tv, calculatoare.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alta data sa nu mai incurci firul si sa nu mai tragi de el! Mai bine te tragi de urechi, e mai sanatos si gratis!

| RaulRaulR a răspuns:

Cand ai tras de fir, firul din partea stang s-a rupt si cand le misti se ating firele din partea stanga.Incearca sa tai cumva cablul daca castile sunt cu 2 fire lipite, taie firul stang si leaga firele. Daca ai un singur cablu, nu ai ce sa le faci, risti sa tai firul drept!