| QweRty777 a întrebat:

Am o problema cu conexiunea la internet.
Aseara wi-fi-ul nu mai functioba asa ca l-am oprit si apo l-am pornit tot nu mergea dar nu mai mergea nici pe pc asa ca am scos (nu stiu cum sa zic dar intelegeti voi) conexiunea adica am deconectat internetul si acum trebuie sa bag numele de utilizator si parola dar nu merge ca la bag si imi da eroare.
Am sunat la ei si mi-au zis ceva sa verific daca este placa whierless instalata(sau ceva de genul) dar nu stiu unde gasesc placa whierless in pc.

1 răspuns:
| Bobby711 a răspuns:

De obicei pc-ul nu are placa pentru wifi daca ai cumparat un pc si nu ai pus o placa pentru wifi in el cel mai probabil nu are. Esti la digi? Deci daca se ia curentul si esti la digi pe net nu iti mai merge netul pana nu repara cine stie ce pe la ei.Acum iti merge? Incearac sa ii dai o resetare ar trebui sa aiba o gaurica pe unde poti sa bagi o sarmulita sau varful de la pix apasa acolo cu ceva si se reseteaza dar vezi ca trebuie sa il configurezi iar deci daca nu te pricepi nu o face