| Ciocoflencea a întrebat:

am o problema cu driverele video la un laptop Asus k52dr instalez ati radeon 5000 instlez toate driverele video,iar apoi imi stinge ledul lcd de la laptop,iar daca nu le instalez nu pot sa vad nici filme nici sa ma joc nimic deoarece nu mi se accepta ce sa fac? am incercat sa instalez o versiune mai veche de drivere, dar intampin aceeasi problmea

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa instalezi Drivarul trebuie sa instalezi Drivarul Original de la placa ta video, daca instalezi alt drivar in afara de cel original.
-1 nu iti va functiona bine
-Exista posibilitatea sa nu mearga asa cum trebuie.

2 Eu iti Recomand (Si din propria experienta).
Sa isntalezi Driver Booster (Iti instaleaza Driverele la zii) si iti scaneaza fiecare Drivar de la placa video pana la USB.

3 Link:
http://scurt.eu/4y2

4 Instalezi programul dai Scanare si dai Acutalizare/Update si fiecare Driver.
PS:Lasa sa se incarce pana la sfarsit (si nu da restart decat dupa ce ai instalat Drivarul pana la capat.

5 Ca sa iti mearga video/muzica pe pc eati Bsplayer sau Vlc Media Player iar daca este vorba de Browser instaleaza Adoba Flash Player.

6 Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.