| CeZaR_2777 a întrebat:

Am o problema cu DVD-RW-ul si nu stiu ce as putea face.Introduc un CD-DVD in el, scoate un sunet cum ca l-ar citi(putin mai diferit fata de mai inainte), imi apare la My Compputer doar Cd Drive dau dublu cick si imi spune sa introduc un CD sau daca nu imi da o eroare. Dau eject si in My Computer acolo DVD-RAM Drive...Deci mie imi citeste DVD-urile dar nu in totalitate.
Tin sa mentionez ca am introdus mai multe CD/DVD si degeaba
[FUNDITA CELUI CE IMI DA RASPUNSUL CORECT]

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Pana la inlocuirea unitatii optice poti incerca o curatare cu un CD-Cleaner care nu e prea scump (pana in 10 lei). Daca nici dupa curatare nu citeste cd-urile inseamna ca vrea la pensie...

| filipm2001 a răspuns:

E posibil sa fie ceva eroare din sistemul de operare, desi nu as crede dupa simptome. S-ar putea sa se fi dus capul de citire sau alta componenta interna a unitatii, si atunci singura solutie este schimbarea cu unul nou. O solutie destul de accesibila si deloc scumpa: http://goo.gl/tqJFw (cu transport gratuit si plata la livrare).
Am trecut si eu prin asta si l-am schimbat. De atunci nu imi mai fac nervi de fiecare data cand vreau sa citesc/scriu un disc.
Succes;)

| CeZaR_2777 explică (pentru filipm2001):

Iti multumesc dar s-a rezolvat sinmgura problemathinking