| csproplayervega a întrebat:

am o problema cu Kaspersky Anti-Virus, imi apare la fiecare 5 minute in dreapta jos "Malcious Link Blocked" si nu stiu ce sa ii fac sa nu.mi m.ai apara, am dat full scan l.am pus pe high security dar nimic.
Stie careva care e problema?

PS: Folosesc Kaspersky 2014

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul antivirus, mai ales daca il pui pe High security, va socoti si site-uri nevinovate ca periculoase.
Pune programul antivirus pe Medium security si nu vei avea atatea probleme.

| csproplayervega explică (pentru Ioandelasal):

Mersi pentru raspuns, dar degeaba l.am pus pe Medium security si tot imi apare x( e stresant si nu stiu ce sa.i mai fac straight face

| K0sti a răspuns:

"Malcious Link Blocked"...deci? Ar treaba cu link-urile, nu cu ce e in calculator. Asa ca full scan-ul ala nu te-a ajutat cu nimic. Nu e rau ca i-ai dat, da nu aia e problema. Problema sunt link-urile! Asa ca ai grija pe unde bantui. Kaspersky de obicei nu tipa degeaba, cum fac altele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta pentru ca antivirusul tau stie doar sa blocheze anumite comportamente dar nu stie sa detecteze malware si spyware. Problema asta o au majoritatea antivirusilor. Antivirusul ofera protectie impotriva virusilor, pentru alte amenintari ai nevoie de alte programe. Descarca Superantispyware sau Malwarebytes Anti-Malware si da un full scan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti intra la setari in antivirus si il dezactivezi in timp real.Adik sa nu mai scaneze in timp de esti pe internet. Apoi scanezi cu el ori de cate ori vrei, o data sau de doua ori pe saptamana.

| awspam a răspuns:

Incearca sa numai folosesti crack laughing