| PrivesteCatreCer a întrebat:

Salut TPU, am o problema cu laptop ul, l-am desfăcut mai demult și am mai pierdut niște șuruburi de la placa de baza cât și cele de pe spatele laptopului. El merge, dar dacă ii închid capacul de tot(fata cu mouspad ul și tastatura) sau dacă îl mișc mai brusc se închide. Cum as putea rezolva asta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un defect de contact in laptop, care-l opreste la miscare.
Mergi la un service de laptop-uri si cere de la ei niste suruburi, pentru completarea celor lipsa si sa verifice contactele mufelor (daca intreruperile apar si dupa surubare completa).

3 răspunsuri:
| colosseum1337 a răspuns:

Mergi la service.