| sebypetrescu921 a întrebat:

am o problema cu laptopul meu. ESTE urmatoarea :
de cateva zile cand intru intr-un joc incepe sa se auda motorasul mai tare sau ceva de genul si astfel jocul merge greu, in reluare..pana acum cand ma jucam acest " motoras " nu se auzea asa tare si jocul imi mergea perfect.ce sa fac? funda la cel care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| XtReMee a răspuns:

Ala e motorasul de la procesor
1-e plin de praf
2-schimbal cu altul e pe duca
3- merge greu la jocuri fiindca nu raceste cum trebuie procesorul si el se inkalzeste
funda!

| sebypetrescu921 explică (pentru XtReMee):

1 si 3 sunt corecte.2 nu e pentru ca il am din noiembrie...cum ar trebui sa il curat si sa il las sa se raceasca? :O3

| MysteryMen a răspuns (pentru sebypetrescu921):

Trebuie suflat cu aer... poti sa cumperi tub cu oxigen pentru a sufla sau daca nu potis a il desfaci si sa il cureti manual dr nu cred ca ai vrea. Sa il lasi sa se raceasca nu prea poti pentru ca din moment ce ai pornit laptopul procesorul se incinge, iar cand joci un joc se incinge foarte tare si de aceea trebuia sa mearga motorasul. Incearca sa sufli praful de acolo si o sa mearga mai bine sau daca te pricepi schimba pasta de pe procesor