| RosuCosmin a întrebat:

Am o problema cu netul de la PC. Iconita netului ( stanga jos ) arata un X rosu si spune ``Connections are available`` si apoi ``Not connected``. In calculator cablul este bagat si se aprind acele luminite verzi iar la router arata ca LAN`ul functioneaza, iar netul de la el merge la alt PC din casa si pe telefon. Problema a aparut dintr-o data cand am aprins PC`ul. Am incercat diferite tutorialuri dar nimic.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te la setari daca sunt ca in poaza : https://www.google.ro/......ps?/search
Daca nu intra in "network and sharin center", "change adapter settings"si apoi click dreapta pe "local area connection", "properties" si marcheaza tot ce are legatura cu protocolul.
Butonul 1 si 3 poti sa le deselectezi.