| Vlad9612 a întrebat:

am o problema cu PC-ul, se incalzeste foarte tare procesorul si se inchide, am schimbat pasta a mers circa 2 luni fara sa se inchida iar azi s-a inchis. Are ceva procesorul sau placa de baza?

6 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Poate ti sa descentrat coolerul si nu mai raceste cum trebuie iai un cooler nou

| Vlad9612 explică (pentru AdrenalinTm):

Nici asta nu este am incercat deja

| AdrenalinTm a răspuns:

Sigur coolerul are o problema sa descentrat nu mai face fata verifica pasta din nou (ori nai intinso adecvat) placa de baza controleaza volti pieselor din pc asta daca nu ai procesor Intel(hanswel) procesorul controleaza vooltajul sau poate fi si sursa curato de praf

| Vlad9612 explică (pentru AdrenalinTm):

Procesorul este un AMD athlon 64X2 Dual core procesor 4000+, sursa ii curata pasta cred ca este ok din moment ce a mers 2 luni fara probleme si vooltajul pieselor nu am cu ce sa il verific sad

| Vlad9612 explică (pentru AdrenalinTm):

Am un Amd athlon 64X2 4000+ 2.11 GHz

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Vlad9612):

Pai da dar pasta e consumabila ti-am zis sigur tie descentrat ventilatorul de deasupra procesorului si nu mai face fata