| NeaguAdrian a întrebat:

.. Am o problema cu placa video de la calculator.

Am o placa video nVidia GT 630 de 2GB si pana acum a mers perfect. Insa, azi dimineata cand am pornit calculatoru, monitorul nu mai avea semnal si a trebuit sa schimb pe placa video integrata. Acum folosesc placa video integrata de 256MB iar cea de 2GB nu mai functioneaza... Aveti idee de la ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| Sorinutsu a răspuns:

Hmm, cu siguranta s-a ars placa, si eu am patit cu un radeon, si a trebuit sa schimb pe 256 cum ai tu, nVIDIA, poate fi si din altceva, eu ti-am spus ce am patit, totusi desfa carcasa si arunca o privire, scoate placa si bag o iar, poate isi revine, succes!

| EqInOx a răspuns:

NU cred ca placa video nVidia e de vina.un cablu nu facea contact perfect.Crede-ma mi s-a intamplat ssi mie. Solutia e sa desfaci unitatea si sa vezi care cablu ne e prins bine.