| TheFootballPlayerAndrey a întrebat:

Am o problema cu placa video de la PC. Am observat ca de vreo zi a inceput sa stea in 100% usage in jocuri (in orice joc, indiferent de cerintele acestuia). Temperatura este in regula, nu trece niciodata peste 50 de grade. Poate ca multi ati spune ca e bine sa stea in 100% usage, pentru ca este folosita la intreaga capacitate, dar am observat ca imi afecteaza mult FPS-urile din jocuri. Un exemplu concret, in FIFA 15, aveam 140-150 FPS (nu imi amintesc cat % era in usage). De cand a inceput sa stea in 100% usage am 45-60 FPS, lucru care se intampla in orice joc, in unele nici nu reusesc sa obtin 20 FPS, desi jucam in 60 FPS inainte sa apara aceasta problema. Mentionez ca nu am modificat nici o setare. Daca cineva are vreo idee cum as putea sa rezolv aceasta problema, il rog sa lase un raspuns. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

Du te la service?‍♂️

| HELSINK a răspuns:

Daca placa video sta in 100%, desigur iti afecteaza FPS-urile si apar si frame drop-urile, incepe sa se blocheze, este posibil sa se fi defectat placa video.
Mai e o varianta, e posibil sa ai un virus care iti tine placa video in 100% usage in jocuri, incearca sa reinstalezi sistemul de operare si verifica dupa daca tot la fel reactioneaza.