| Anonim223232 a întrebat:

Acum 6 luni mi-am luat un pc.La inceput temperatura procesorului se mentinea undeva la 27 grade.Acum temperatura creste usor la 39 grade ( cand ma joc lol+net deschis.)Inainte nu ma uitam la temperatura in timp ce ma jucam dar acum observ ca se incalzeste destul de repede la 32 grade doar cu netul deschis.Este vreo problema?(ma gandesc ca este le la pasta termoconductoare insa pc este inca in garantie)

9 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca e Intel si e sub 90 de grade e ok.

| AlexDFY a răspuns:

E foarte normal.

| DavidoffUser a răspuns:

Specs te rog

| lonewulf a răspuns:

Daca nu sare de 60 de grade, e OK. La 40 de grade, e chiar considerat rece. La placi video -la fel. Daca nu trece de 80 de grade, e OK.

| ToANewUnderstanding a răspuns:

De la pasta este. Insa nu trebuie sa iti faci griji, e un lucru absolut normal, pasta isi pierde in timp capacitatea de conductie termica, de aceea se inlocuieste.
Cu garantia vei avea probleme doar daca desfaci sigiliile de pe placa de baza. Daca nu ai sigiliu pe cooler atunci poti inlocui pasta. Inca ai temperaturi rezonabile. Apropo, cat de solicitat e procesoru la temperatura aia?

| erik20 a răspuns:

Nu-ti fa grij in opinia mea, e perfect normala temperatura, dar daca creste brusc, nu pot sa stiu ce are, poate trebuie schimbata pasta termoconductoare.

daca nu-ti trece de 55-60 de grade, eu zic ca e perfect. Nu strica o schimbare a pastei termoconductoare. happy

| Anonim223232 explică (pentru erik20):

Deci de la 25 grade (atunci cand il pornesc) ajunge cam in 10 min de joc la 37-38

| erik20 a răspuns (pentru Anonim223232):

E perfect normal, orice procesor se incalzeste cand e utilizat de jocuri. Stai calm, pana la si 50 de grade e normal. happy