| galaxys4 a întrebat:

Am o problema cu sistenul de operare(windows). Cand pornesc calculatorul imi zice ceva de genul:'Error loading system operating'.Am incercat sa reinstalez windows dar se opreste la 50%.Am windows xp si am si cd cu cd-key.Va rog sa ma ajutati.DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Incearca metoda de aici si vezi daca te ajuta: http://www.gadget.ro/error-loading-operating-system-rezolvare/

| supermdmario a răspuns:

Verifica harddiscul cu chkdsk

| shannygelu a răspuns:

Daca stii ca hardul este bun atunci verifica cablu care vine la hard trebuie schimbat

| Iwao a răspuns:

Inainte de instalare formateaza partitia C. Sterge cd-ul de boot cu o carpa fina, umezita cu spirt.

| galaxys4 explică:

Am uitat sa specic ca dupa ce nu a mers formatarea complet...nu ma mai lasa deloc sa incep formatarea.

| supermdmario a răspuns (pentru galaxys4):

Trayul acela de la cd se deschide cu un ac.trebuie sa aiba un iruficiu unde introduci un ac si se deschide.cat despre cealalta problema, cred ca ai probleme cu hard discul.incearca un live cd(hiren's boot cd)si verifica hardul.cred ca aici e problema ta. daca ai alt hard, schimba-l si vezi daca merge.
ce "hdd regenerator", poti repara un un hard cu sectoare corupte.

| galaxys4 explică:

Si inca ceva.Nu mu se mai deschide nici locul ala unde se pune cd. Dintr-o data totul a luat-o razna.