| mSoo a întrebat:

Am un laptop hp si pe tastele F ( F1, F2,. etc) am volumu, wireless, intensitatea luminozitatii si altele, si cand ma joc imi e incomod sa apas FN+F.cum pot da diseable la acele taste de luminozitate? sa mearga F normal fara sa apas pe FN?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Am înţeles, dar ca să schimbi luminozitatea/sonor/wireless în mod normal ar trebui să apeşi tasta F şi tasta Fn, nu doar F simplu... Nu ar trebui să reacţioneze doar la tasta F... Aici ai un progrămel care poate dezactiva orice tastă, sau înlocui cu altă tastă, de exemplu dacă apeşi A tu setezi ca să-ţi tipărească M sau ce vrei tu. Cu asta poţi dezactiva tasta Fn: http://www.softpedia.com/progDownload/KeyTweak-Download-10487.html

Apeşi pe External Mirror 1.

5 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Păi nu poţi, că aşa e configuraţia laptopurilor... Iar volumul, luminozitatea, wirelwss-ul şi tot restul le reglezi numai o dată, la început, apoi îi dai drumul la joc. De ce ai regla luminozitatea şi volumul în timpul jocului? Şi chiar dacă sunt diferenţe de volum în timpul rulării jocului, se poate regla de la boxe...

| mSoo explică (pentru angel74dm):

Pai in timpul jocului cand trebuie sa folosesc tastele F ( pentru anumite comenzi in joc ) ma trezesc ca imi schimba luminozitatea/sonor/wireless (simboluril care corespund tastelor f)

| angel74dm a răspuns (pentru mSoo):

Am înţeles, dar ca să schimbi luminozitatea/sonor/wireless în mod normal ar trebui să apeşi tasta F şi tasta Fn, nu doar F simplu... Nu ar trebui să reacţioneze doar la tasta F... Aici ai un progrămel care poate dezactiva orice tastă, sau înlocui cu altă tastă, de exemplu dacă apeşi A tu setezi ca să-ţi tipărească M sau ce vrei tu. Cu asta poţi dezactiva tasta Fn: http://www.softpedia.com/progDownload/KeyTweak-Download-10487.html

Apeşi pe External Mirror 1.

| cocosmaq a răspuns:

Nu se poate rezolva asa

| mSoo explică (pentru cocosmaq):

Cred ca nu ai inteles intrebarea, astiu ca exista niste programe care pot rezolva asta, sau ceva...

| cocosmaq a răspuns (pentru mSoo):

Dap
dar trebuie sa vad