| TaNNNkEr a întrebat:

Am o problema cu telefonul si as dori sa-mi dati niste sfaturi. Accidental am scapat telefonul de pe masa si s-a lovit cu acranul de coltul unui prelungitor. Ecranul nu este spart dar displayul nu mai functioneaza. Ca sa dau un exemplu, ar fi ca un PC fara monitor. El functioneaza inauntru, pot si sa primesc apeluri ( doar sa primesc, raspunzand din tastele principare ). Eu am auzit la un prieten ca pixelii afectati s-ar putea regenera daca las telefonul in pace si inchis. Neavand altceva mai bun de facut, l-am inchis si momentat sta asa de vreo 2 zile. Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi... Multumesc anticipat!big grin

Răspuns Câştigător
| Emy123456789 a răspuns:

Sa sti de metoda asta am mai auzit cu lasatul telefonului inchis dar doar in anumite cazuri.Deci....tu nu ai ce sa i faci la telefon decat sa il duci la reparat.Dar daca e un telefon ieftin sub 500 lei iti iei altul daca e unu de peste 500 lei merita putin

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te la service cu el.De unde stii ca este displayul? Daca este placa de baza? Am patit si eu la fel.

| TheSmith a răspuns:

Ce zici sa il duci la un "doctor" specializat?

Răspuns utilizator avertizat
| BuUBBleS a răspuns:

Du-te la un service gsm...acolo o sa iti spuna ce sa faci.ori iti inlocuiesc display-ul..Atentie.dak nu apesi pe ecran si tot nu se intampla nimic singura solutie e sa-l inlocuiesti