| ciprian2001 a întrebat:

am o problema.De 2 zile imi cade netul, pentru 2-3 secunde,dar foarte frecvent, cam o data pe minut.Nu apare nimic de la Local Area Connection.Vad asta la skype,si pe net cand se incarca foarte greu paginile (nu e de la pc,ci din cauza ca pica netul) dar si pe jocuri, unde apar erori.Am windows XP,antivirus avast, firewall (cel de la windows) on. Funda tongue

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna furnizorii de la net si te rezolve ei

| Scorpiel a răspuns:

Folosesti cumva router? Daca folosesti netul pica din cauza lui.

| ciprian2001 explică (pentru Scorpiel):

Da,am un router wifi TP-Link BC4B88,ce sa fac ca sa nu mai pice? Mentionez ca ieri am parolat routerul

| MiKutzelu34546 a răspuns:

Trebuie sa schimbi un ID si canal de pe pagina interfetei internetului big grin Intreaba`i pe furnizori de asta...La mine asa a fost big grin

| ciprian2001 explică (pentru MiKutzelu34546):

Am intrat de multe ori pe site-ul routerului.Imi poti explica cum o fac? si daca o fac, o sa afecteze conexiunea?