| AdriaNNN0722 a întrebat:

am o problemă de câteva zile. Dacă intru într-un joc după câteva minute se blochează PC-ul și imi dă blue screen. Am reinstalat windowsul dar imi face la fel. De la ce ar putea fi? Mentionez ca aveam windows 7 și mi-am instalat windows 10 PRO. Astept răspunsuri.

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Fa in asa fel incat sa iti dea un dump https://mywindowshub.com/......s-on-bsod/ si verifica-l cu bluescreen viewer. Incearca sa "diminuezi" problema bazat pe mai multe bluescreen-uri. Poti sa-i faci debugging tu sau online daca gasesti pe cineva, sa vezi daca e de la vreo componenta gen ramii, sau daca e un conflict de software.

| darrio2007 a răspuns:

Dezinstaleaza jocul.

| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste frumos, bai pustiulică! Ca ti-as putea fi tată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se incinde prea rau procesorul. Curata PC-ul de praf si schimba pasta.

| Csander a răspuns:

Memoria RAM face figuri, peobabil se duce.
De altfel e posibil ca si placa video sa fie intr-o stare proasta, din moment ce doar in jocuri iti face.

| BobocelMihai a răspuns:

Ce configuratie ai? la pc scoate ventilatorul de pe procesor si stergel bine inclusiv procesorul. pune pasta termoconductoare daca ai. La mine merge perfecr\t cu pasta de dinti.Procesorul meu prefera colgate big grin. poti scoate si procesorul din socket si introdus la loc. daca ai o singura placa de rami schimba canalul. daca ai 2 placi schimba-le intre ele. duapa aceea scoti bateria pentru update. succesuri big grin big grin

| AdriaNNN0722 explică (pentru BobocelMihai):

Am un procesor Intel Core de 2, 66 GHz parca nu stiu exact, 6GB ram, și o placă video Nvidia 980 cred. Am PC-ul desfăcut ca astept sa vina cineva să-l ia ca sa se uite la el. Am sa incerc sa il curat și sa schimb pasta Termo conductoare. Am sanse cu pastă de dinți?laughing

| BobocelMihai a răspuns (pentru AdriaNNN0722):

Eu am AMD Athlon x2 240 si am avut sansa cu pasta de dinti o sa ai si tu big grin big grin

| AdriaNNN0722 explică (pentru BobocelMihai):

Am curățat pc-ul acum nu mai îmi dă bluescreen dar de încinge foarte tare procesorul. Am jucat un meci de league of legends si am avut lag si drop frame-uri...Nu stiu ce a si putea sa ii mai fac.