| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am o problema la calculator.
Cand il deschid imi apare placa de baza si apoi se intuneca si ramane asa(fara nimic altceva pe ecran) si trebuie sa dau restart pana se deschide dar imi apare numaratoare inversa si cand dau enter(start windows normally) se blocheaza si dau restart pana merge(ieri:09.06.2013 nu a mers deloc dupa peste 100 de incercari). Nu merge nici cu safe mode, nici "last configurationthat worked".
Funda cui ma ajuta + vot

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să resoftezi calculatorul.Asta e treaba cu Win-dos-ul.Te lasă la greu când ți lumea mai dragă, asta ca să te facă să îl reinstalezi și să le cumperi licența.Succes

| al3xander a răspuns:

Problema este din cauza ca in windows au fost corupte (stricate) niste fisiere importante. poate fi din cauza unui virus sau mai rau poate fi din cauza ca HDD-ul este pe "moarte". incearca sa reinstalezi windows-ul, daca nu stii cum uite aici un tutorial http://videotutorial.ro/......ial-video/

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Este foarte simplu ..reinstaleaza windowsul..si revino cu detalii daca iti mai face probleme.dar in mod normal nu ar trebui sa iti mai faca.

| Clawd3lw a răspuns:

PS: Asta se intampla de cand am schimbat ventilatorul

Răspuns utilizator avertizat
| Evelin333 a răspuns:

Daca nu simti ca te pricepi foarte bine sa rezolvi problema, apeleaza la baietii de aici http://www.alo-it.ro/. Au chat pe website si poti vorbi cu ei acolo. Iti rezolva problema direct online. Plus ca ruleaza un program de diagnosticare, deci afla exact ce e in neregula nu merg pe ghicite. Intreaba-i in chat. Nu ai nimic de pierdut.